Vlastnosti:  Angelit je jedním z kamenů vědomí pro nový věk. Jak napovídá už jeho název, napomáhá  dosáhnout kontaktu s říší andělů. Pomáhá při telepatické komunikaci a umožňuje cestování mimo tělo při němž je zachován kontakt s reálným světem.

Angelit je pro léčitele mocný kámen, neboť prohlubuje naladění jejich mysli a zvyšuje vnímavost. Zajišťuje rovněž ochranu prostředí nebo těla, zejména pokud se užívá v podobě elixíru.Angelit je tvořen celestitem, který byl v hlubinách země po miliony let stlačen a uchoval si mnoho vlastností uvedeného kamene.V duševní rovině Vám  pomůže vyslovit svou pravdu bez ohledu na to, jak může znít. Současně díky němu budete soucitnější a smířlivější - zejména k věcem, které nelze změnit. Mírní duševní bolest a čelí krutosti. Mentálně se Angelit používá k lepšímu pochopení astrologie a k hlubšímu porozumění matematice. Rovněž napomáhá navázání telepatického kontaktu mezi dvěma bytostmi.

Duchovně je Angelit plný slitování a soucitu. Bolest a nesoulad mění v jednotu a současně léčí rány, když otevírá cestu vedoucí k duchovní inspiraci. Navozuje hluboký pocit klidu a míru. Pomáhá navazovat kontakt s vesmírnou energií. Zvyšuje úroveň vědomí, podporuje proces znovuzrození, stimuluje léčení a otevírá cestu pro jasnovidné pozorování vzdálených věcí.

Léčebné využití:   Angelit po přiložení na chodidla odblokuje meridiány a energetické dráhy. Rezonuje s krkem, léčí záněty a uvádí do rovnováhy štítnou a příštítnou žlázu. Tento tišící, uklidňující kámen napravuje poruchy tkáně a krevního řečiště. Uchovává rovnováhu tekutin v těle a může fungovat jako močopudný lék. Ochraňuje zejména plíce ,umí utišit bolest ze spálení na slunci. Na jemné úrovni upravuje rovnováhu mezi fyzickým tělem a éterickou říší.