Vlastnosti:  Korál červený (houbový)l je silným ochranným kamenem. Chrání před nehodami, projevy násilí, otravou, lupiči, posedlostí a neplodností u žen. Korál pochází ze dvou řeckých slov "dcera moře". Způsobuje u svého majitele vnitřní změny.

Vyhání pošetilost, nervozitu, strach, depresi, vražedné myšlenky, paniku a noční můry. Dodává rozumu, prozíravosti, odvahy a moudrosti. Vyvolává klidný spánek a zahání rozrušující sny. Je-li věnován dítěti jako dar. zajistí jeho budoucí zdraví. Nemluvňata nosí korálový přívěsek k utišení bolesti při prořezávání zoubků. Též zajišťuje dítěti silnou ochranu. Přitahuje lásku a štěstí.

Jelikož je korál organického původu, věří se, že dokáže člověka spojit s přírodou na všech úrovních bytí. Věří se také, že dokáže snížit emoce a přinést vnitřní klid.Pomáhá člověku pochopit sama sebe a smířit se s vlastním, vnitřním já. Pomáhá zvyšovat intuici a představivost. Dodává člověku sílu dosáhnout cílů, které si v minulosti stanovil.

Léčebné využití:  Korál Pomáhá při jakémkoliv obecném léčení, je tedy dobré ho používat jako podporu pro další kamen .Odstraňuje problémy krevního a oběhového systému,napomáhá při potížích s ledvinami,zmírňuje epilepsii zlepšuje zrak.