Vlastnosti:   Lapis Lazuli otevírá třetí oko a udržuje rovnováhu krční čakry. Napomáhá k dosažení stavu osvícení, usnadňuje vyvolávání a výklad snů a zvyšuje duševní schopnosti. Tento kámen rychle odstraňuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru. Dodává mimořádnou vyrovnanost a představuje klíč k dosažení duchovních znalostí.

Lapis Lazuli je ochranný kámen, který umožňuje navázat kontakt s duchovními průvodci. Dokáže rozpoznat hrozbu duševního útoku, dokáže odvrátit neštěstí nebo napravit nerovnováhu způsobenou v minulosti mlčením. Lapis Lazuli uvádí do stavu harmonie tělesnou, duševní, citovou a duchovní rovinu. Nesoulad mezi nimi může vést k depresím, nerovnováze a ztrátě smyslu života. Navozená harmonie přináší pocit hlubokého vnitřního sebepoznání.

Odhaluje vnitřní pravdu, pomáhá sebeuvědomění a umožňuje sebevyjádření bez kompromisů. Jestliže potlačovaný strach způsobuje „krční" problémy nebo potíže s komunikací, podobné překážky odstraní.Funguje jako účinný zesilovač myšlenek. Podněcuje vyšší schopnosti mysli, přináší objektivní a jasný pohled. Podněcuje rozvoj tvůrčích schopností pomocí jejich naladění na zdroj poznání.

Léčebné využití:   Lapis Lazuli potlačuje bolest; zejména migrény a bolesti hlavy. Pomáhá překonávat deprese. Blahodárně působí na respirační a nervový systém, krk, hlasivky, štítnou žlázu, orgány zajišťující detoxikaci těla, kostní dřeň, brzlík a imunitní systém. Pomáhá při nápravě poškození sluchu a čistí krev. Účinkuje proti nespavosti a závratím. Snižuje krevní tlak.