Vlastnosti:  Rodochrosit vnáší do života lásku a soucit. Působí výborně na srdce a vztahy kde  pomůže zejména lidem, kteří se cítí nemilovaní. Jedná se o jedinečný kámen pro léčbu následků sexuálního zneužívání.Přitahuje k sobě spřízněné duše.Kámen pomáhá srdci pochopit, jak se s mířit s bolestí nebo jak se vyrovnat s odmítáním.

Jemně vytahuje na povrch bolestné a potlačované city a umožňuje tak, abychom jim porozuměli, uvolnili je od sebe a rozptýlili je. Rodochrozit zvyšuje vědomí vlastní ceny a mírní stres. Povzbuzuje ke kladnému přístupu a usnadňuje vyvolávání snů.V citovém životě podněcuje ke spontánnímu vyjadřování vlastních emocí včetně vášní a erotických tužeb. Zahání depresivní stavy a vnáší světlo do našeho života.

Rodochrozit napomáhá čistit čakru solar plexus a základní čakru. Kámen nás spojuje s vyšším vědomím a pomáhá začleňovat do mysli nové informace.

Léčebné využití:  Rodochrozit přináší úlevu při astmatu a respiračních chorobách, přináší úlevu při migréně, uvádí do normálu krevní tlak a stabilizuje srdeční rytmus. Dodává sílu pohlavním orgánům, rozšiřuje cévy, pročišťuje oběhovou soustavu a ledviny. Elixír působí blahodárně proti infekcím, zlepšuje stav pokožky a udržuje v rovnováze činnost štítné žlázy. Noste na zápěstí nebo na srdci, nebo položte na solar plexus. Při migréně přiložte na horní konec páteře.