Vlastnosti:   Selenit se vyznačuje velice jemnými vibracemi kde vnáší do mysli jas, otevírá korunní a vyšší korunní čakru. Umožňuje přístup k andělskému vědomí a duchovnímu průvodci. Čistý selenit nabízí spojení s vyšším světelným tělem a pomáhá je ukotvit v pozemských vibracích.

Selenit je klidný kámen udržující hluboký klid a mír. Výborně se hodí k meditaci nebo duchovní práci. Ačkoli je to kámen pocházející z dávnověku, jedná se o jeden z nejsilnějších krystalů, pokud jde o nové pozemské vibrace. Selenit k ochraně můžeme položit do všech koutů v domě  Velký kus selenitu položený v domě vytvoří klidnou a mírumilovnou atmosféru.

Lze jej použít k věštění budoucnosti z koule. Mentálně nabízí uklidnění mysli a napomáhá hlubšímu pohledu. Přináší porozumění dějům, jež se odehrávají v podvědomí. Dokáže rozptýlit a stabilizovat lidské city.

Léčebné využití:  Selenit rovná páteř a zvyšuje její ohebnost. Chrání před epileptickými záchvaty. Tento kámen neutralizuje působení rtuti v zubním amalgamu a vyrovnává působení „volných radikálů". Jedná se o vynikající krystal pro kojení a výživu dítěte. Nejvýznamnější léčivé schopnosti projevuje na energetické úrovni.