Vlastnosti:  Sokolí oko je kámen jasnozřivosti,rozpouští pesimismus a zaběhlé myšlenkové návyky. Zbystřuje vnitřní zrak a intuici, pomáhá vidět věci v nových souvislostech a s nadhledem. Umožňuje vhled do vlastního nitra a usnadňuje cestu k příčině blokací a omezení.

Posiluje fyzické tělo a zemskou energii a zároveň zvyšuje mentální schopnosti. Kámen 6. čakry.Sokolí oko účinně napomáhá odstranit různá omezení a negativní myšlenkové vzorce chování.Pokud budete sedět se sokolím okem venku za slunného dne, můžete se skrze něj podívat do minulosti či budoucnosti. Usnadňuje vyvolání vizí a vhled do nitra věcí. Svému majiteli dodává Sokolí oko odvahu a sebedůvěru.

Léčebné využití:  Sokolí oko pomáhá při celkové slabosti organismu, zlepšuje činnost oběhového systému, střevní microflóru a pohybové ústrojí. Napomáhá nalézt příčiny, které se skrývají za ztuhlou páteří a krkem.Posiluje zrak a léčí oční problémy a choroby, mírní bolesti hlavy a migrény, tiší astma a napomáhá při léčbě plicních onemocnění.