Vlastnosti:  Vltavín nebo také  moldavit je dalším kamenem nového věku. Jedná se o jednu z forem tektitů, jimž se přisuzuje mimozemský původ související s dopadem gigantického meteoritu na Zemi. Žárem, způsobeným dopadem nebeského tělesa, se roztavily okolní horniny a rozstříkly se do veliké dálky, kde vznikly dnešní naleziště.

Jedná se o vzácný kámen.Vltavín se používal od doby kamenné jako talisman či amulet přinášející štěstí a plodnost. Mnoho lidí věří, že napomáhá proměně a vyléčení samotné Země a že nastává čas, abychom energii skrytou v tomto krystalu začali používat moudřeji. Má velice aktivující vliv na jiné krystaly, které podněcuje k vyšším vibracím.Vltavín umožňuje komunikaci s vyšším já a s mimozemskými entitami. Krystal má svou vlastní kosmickou vyšší duši, díky níž se můžete dostat do kontaktu se samými nejvyššími Mistry a vesmírnými posly. Pokud budete kámen držet na světle a zahledíte se do něho, dojde k posunu vašeho vědomí. Tento krystal vás zavede do vyšších dimenzí a umožní vám projít procesem růstu. Krystal musí být uzemněný, neboť v opačném případě byste se ocitli bez pevné základny a zbaveni svých vlastních kořenů.

Vltavín je obdařen mimořádně vysokými vibracemi, které otevírají a čistí různé bloky a harmonizují čakry. Pomáhá do vašeho těla přenést božský plán a urychluje duchovní růst. Vltavín rezonuje s korunní čarou a otevírá ji, aby dokázala vnímat nejvyššího duchovního průvodce.V duševním životě pomáhá odtrhnout se od každodenních pozemských starostí, jako jsou obavy o peníze a strach z budoucnosti. Vltavín přináší odpovědi na otázky po smyslu současné inkarnace a nabízí spojení s vyšším duchovním cílem, který dokáže zapojit do pozemského života. Podporuje například schopnost empatie a soucitu.

Léčebné využití:  Vltavín Vám pomáhá  hledat příčiny a zdroje nerovnováhy čímž napomáhá jejich uvolňování a následnému léčebnému procesu. Současně upozorňuje na dar, který mohou některé nemoci přinášet. Vltavín lze použít jako pomůcku ke stanovení diagnózy. Lidé, kterým se nelíbí jeho temně zelená barva, často nemají rádi city, a proto potřebují zažít nepodmíněnou lásku a pocit sounáležitosti. V některých případech může být příčinou kdysi prožité a nyní skryté citové trauma, které je nutno vynést na povrch a vyléčit. K tomu jsou ale už zapotřebí další krystaly.